Lody czekoladowe z mlekiem kokosowym

Łatwe do przygotowania w domowych warunkach lody bez konieczności posiadania maszynki do lodów. Choć maszynka jest czymś wspaniałym, to jednak nie jest jeszcze najbardziej powszechnym sprzętem w wielu kuchniach – więc jak tu lody domowym sposobem bez odpowiedniej maszynerii?

Sekretem jest użycie kremowych składników i ubicie czego się da, by przed zamrożeniem składniki były możliwe jak najbardziej puszyste, a jak najmniej lejące się. Lody można przygotowywać w dowolnej wersji smakowej, dodając świeże lub mrożone owoce, orzechy, kawę, miętę, masło orzechowe i inne ulubione dodatki.

LODY CZEKOLADOWE Z MLEKIEM KOKOSOWYM

  • 250 g śmietany kremówki
  • 1 puszka mleka/śmietanki kokosowej
  • 1-2 łyżki dowolnego słodzidła do dosłodzenia
  • czekolada posiekana na drobne kawałki i wiórki – u mnie 4 tabliczki gorzkiej

Śmietanę kremówkę ubić możliwie jak najbardziej na sztywno. Do osobnej miski przelać śmietankę kokosową, wymieszać z jakimś słodzidłem i dodać czekoladę. Wrzucać ostrożnie po trochę bitej śmietany i mieszać szeroką szpatułką. Masa powinna być puszysta. Przelać ostrożnie do zamykanego pojemnika i wstawić do zamrażarki. Co dwie godziny wyciągnąć pojemnik z zamrażarki i wymieszać zawartość, która jeszcze nie stężała. Lody są gotowe do jedzenia na drugi dzień.

Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *