Współpraca

Book me a cookie to blog kulinarno-literacki, w ramach którego podejmuję się realizacji i przeprowadzenia różnorodnych zleceń i kampanii: krótko- i długotrwałych, począwszy od prostych form promocji po kompleksowe i niestandardowe kampanie reklamowe.

Zasady współpracy z wydawnictwami różnią się nieco od warunków współpracy z pozostałymi reklamodawcami:

I. WSPÓŁPRACA DLA WYDAWNICTW – KLIKNIJ TUTAJ

II. WSPÓŁPRACA DLA POZOSTAŁYCH FIRM – PONIŻEJ

0d85fd9271a317c8329ccfb8482789b6

źródło

Na czym polega współpraca reklamowa? Poniżej odpowiadam na najczęściej zadawane pytania.

 1. Z kim współpracuję?
 2. Rodzaje kampanii dostępnych na blogu
 3. Formy współpracy na stronie (współpraca blogowa)
 4. Formy reklamy pozablogowej
 5. Jakie produkty promuje najchętniej?
 6. Czego nie reklamuję?
 7. Na czym polega kampania kompleksowa?
 8. Czy możliwe są działania niestandardowe?
 9. Dlaczego tak ważne jest przesłanie media packu?
 10. Z kim współpracowałam?
 11. Kontakt

1. Z KIM WSPÓŁPRACUJĘ?

 • Z firmami i agencjami reklamowymi zainteresowanymi promocją sprzętu kuchennego, elektronicznego oraz produktów spożywczych pasujących profilem do tematyki bloga
 • Wydawnictwami chcącymi dotrzeć do swojej grupy docelowej oraz zwiększyć zasięg odbiorców wydawanych tytułów
 • Właścicielami oraz menagerami kawiarni, restauracji i lokali gastronomicznych
 • Organizatorami eventów literackich i kulinarnych
 • Redakcjami prasowymi, radiowymi i telewizyjnymi, dla których przygotowuję materiały prasowe n/t kuchni i książek
 • Osobami i firmami chcącymi współpracować przy okazji warsztatów i szkoleń kulinarnych, które przeprowadzam dla dzieci i dorosłych w Krakowie i Warszawie

62d77962e9a5b1e66ab80bb8f593ca56

  źródło

2. RODZAJE KAMPANII DOSTĘPNYCH NA BLOGU

Krótko- i długoterminowe, informacyjne, wizerunkowe, proste i kompleksowe, standardowe i niestandardowe, wyłącznie blogowe i łączące elementy blogowe oraz pozablogowe.

3. FORMY REKLAMY NA STRONIE (WSPÓŁPRACA BLOGOWA)

 • Banery – poziome boxy o wymiarach 250 x 170 px, znajdują się w prawej szpalcie blogu. Wyświetlana zawartość dopasowana jest do podstron – istnieje możliwość ustawienia reklamy standardowej: takiej samej na stronie głównej i we wszystkich podstronach lub reklamy tylko na poszczególnych podstronach, dopasowanej tematycznie do określonego działu (np. reklama sprzętu spożywczego  pojawiająca się na stronach przepisów, ale już nie wpisów z książkami). Banery bezpośrednio przekierowują na stronę reklamodawcy.
 • Slider – poziomy, ruchomy i klikalny box na stronie głównej o wymiarach 978 x 350 px . Po naciśnięciu na niego istnieje możliwość przekierowania do konkretnego wpisu na blogu lub do strony reklamodawcy.
 • Miniatury – kwadratowe boxy o wymiarach 220 x 220 px ustawiane każdorazowo do konkretnego piwsu, pojawiające się na stronie głównej.

  Rozmieszczenie: baner, slider, miniatura

 • Artykuły sponsorowane – na temat kuchni i literatury. Nie publikuję artykułów, w których cały tekst + materiał wizualny (zdjęcia, filmy) są odgórnie przygotowane przez reklamodawcę lub agencję reklamową, bez możliwości zmiany przeze mnie. Każdy wpis przygotowuję sama – oczywiście, materiały prasowe są bardzo przydatne, ale nie publikuję tekstu, w który nie mogę ingerować.

   Przykłady: Piernik na piwie Paulaner, Danone – skąd się bierze jogurt?

 • Testy i recenzje – testowanie produktów, sprzętu, recenzje literackie. W osobnym wpisie, ze zdjęciami (bądź innymi materiałami wizualnymi) lub bez, każdorazowo podlinkowane na Facebooku. Wrażenia po przetestowaniu produktu/usługi piszę subiektywnie – jeśli produkt mi się nie spodoba, także o tym napiszę.

   Przykład: Test patelni Green Pan

 • Relacje i fotorelacje z wydarzeń oraz warsztatów literackich i kulinarnych.

   Przykład: Relacja z warsztatów Knorra

 • Patronat medialny – głównie nad wydarzeniami literackimi/kulinarnymi (sporadycznie innymi) oraz książkami.
 • Konkursy – są płatne, nagrody sponsoruje reklamodawca. Trwają zazwyczaj od tygodnia do dwóch. Forma konkursu uzależniona jest od dostarczonych nagród – może być pytaniem konkursowym, prośbą o przesłanie recenzji, pomysłu, przepisu lub zdjęcia.

   Przykłady: Konkursy

4. FORMY WSPÓŁPRACY POZABLOGOWEJ:

 • Przygotowanie publikacji, relacji, fotorelacji i artykułów dla prasy
 • Prowadzenie warsztatów i szkoleń kulinarnych & literackich
 • Przygotowanie opracowań
 • Prowadzenie paneli dyskusyjnych

d0d0c3c6de038697201b39b92f4d1cf7

 źródło

5. JAKIE PRODUKTY PROMUJĘ NAJCHĘTNIEJ?

Te, które pasują profilem do tematyki bloga. Chętnie testuę i promuję dobry sprzęt kuchenny, zdrowe produkty, wszelkie gadżety przydatne podczas pieczenia, produkty, półprodukty i ozdoby do dekoracji cukierniczych. O książkach piszę zawsze i dużo. Zdarza się też, że zainteresuje mnie publikacja nieksiążkowa: magazyn, czasopismo, audiobook.

Wybór tego, o czym piszę, co krytykuję i co polecam jest subiektywny – z reguły poświęcam swój czas dobrym rzeczom: ciekawym zamiast nudnym książkom, dobrej jakości zamiast takim sobie produktom i wydarzeniom organizowanym od początku do końca z pasją i sercem.

6. CZEGO NIE REKLAMUJĘ?

Produktów niezgodnych z tematyką strony. Kosmetyki, ciuchy, płyty, filmy, maszyny do szycia – nie jestem nimi zainteresowana. Chyba że wiążą się z gotowaniem albo literaturą (jak fartuszki kuchenne, filmy o jedzeniu, itp.). Nie reklamuję produktów kiepskiej jakości. Nie godzę się na zamieszczanie reklam o charakterze rasistowskim, erotycznym, odwołujące się do przemocy albo kogokolwiek dyskryminujące.

b28ae6688bfe55112c7f380e4a306df2

źródło

7. NA CZYM POLEGA KAMPANIA KOMPLEKSOWA?

Działania kompleksowe to połączenie kilku form reklamy w ramach większej kampanii, np. recenzja + konkursem, baner + slider + artykuł sponsorowany, itp. Zakres działań ustalam wspólnie z reklamodawcą, starając się zaproponować jak najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę potrzeby strony zainteresowanej. Kampania kompleksowa jest wyceniana indywidualnie.

8. CZY MOŻLIWE SĄ DZIAŁANIA NIESTANDARDOWE?

Oczywiście – im bardziej pomysłowo i kreatywnie, tym lepiej. Jestem otwarta na wszelkiego rodzaju nietypowe działania promocyjne.

 9. DLACZEGO TAK WAŻNE JEST PRZESŁANIE PRESS PACKU?

Press pack (inaczej: media pack, press/media kit) to wcześniej przygotowany zestaw materiałów promocyjnych dotyczących produktu, osoby, usługi, firmy wysyłany w celach wizerunkowo-informacyjnych. Press pack zazwyczaj składa się z informacji prasowej, danych liczbowych, wykresów, zdjęć, gadżetów, filmów, materiałów z obecności w mediach, itp.

Dlaczego warto przesyłać press pack? To proste – im więcej informacji o produkcie dostarczy mi firma, tym więcej wiem o tym, co reklamuję i tym ciekawsze działania promocyjne mogę zaproponować.

d0a92b5f77c30363c6838a4c2a57b6ab

 źródło

 10. WSPÓŁPRACOWAŁAM M.IN. Z:

Brita Click Fashion Danone

Elektrolux

Green PanGutek film

Herbapol   Kamis     logo_delicje    Makaron rządzi zdrowo -kampania spoleczna  Makro    Paulaner   President   RadissonSAS Tchibo Unilever Wedel

11. KONTAKT

Statystyki strony i wycenę reklam wysyłam mailowo po wcześniejszym kontakcie: kontakt@bookmeacookie.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *