Biblioteczka WNK – Opowieści biblijne

Fajna propozycja dla rodziców, którzy mają dość wręczania na komunię poważnych biblii trochę niedostosowanych do dzieci. Według mnie albo taka, albo już cały testament. 

A jak ktoś w ogóle „nie preferuje”? To może skusić się na to, że „Opowieści biblijne” wydane są w serii Biblioteczki Wydawnictwa Nasza Księgarnia – czyli dokładnie tej, która wydała też wszystkie historie z serii „Poczytaj mi mamo”, Misia Uszatka, Dzieci z Bullerbyn i wiele innych tytułów. Wszystkie łączy charakterystyczna okładka, format, a w środku dopracowane ilustracje.

opowieści biblijne nasza księgarnia book me a cookie recenzja (1)

A tekst? Autorów jest wielu, choć w całości nie ma efektu miszmaszu – że kazdy w swoim stylu, po swojemu pisze i nie obchodzi go, czy stylem to pasuje do reszty, czy jest kompletnie od czapy. Oczywiście, każdy pisarz ma inne pióro i zdarzają się opowiadania bardziej zabawne albo bardziej na serio. Cała książka dopasowana jest do małego odbiorcy – maluchom rodzice mogą czytać, a starsze dzieci poczytają już same. Nie ma banału, ale też autorzy unikali zbyt zawiłego języka. Jest prosto, przystępnie i naturalnie. Ilsutacje są autorstwa Anny Gensler – kanciaste, wyraziste, łatwo zapadające w pamięć.

opowieści biblijne nasza księgarnia book me a cookie recenzja (2)

Ocena: 7/10.

Dla dzieci w wieku 0-14 lat.

IMG_20140415_112244Grzegorz Gortat, Grzegorz Kasdepke, Maria Ewa Letki, Jarosław Mikołajewski, Joanna Papuzińska, Eliza Piotrowska, WojciechWidłak, Marcin Wroński – Opowieści biblijne

ilustr. Anna Gensler

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Warszawa 2014

s. 248

twarde okładki, format B5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *