Andrzej Paulukiewicz – Polska kropka pe el

Jak zaciekawić dziecko geografią? Owszem, można z nim podróżować tu i tam, pokazywać mu różne ciekawe rzeczy na żywo, ale… ale. Z doświadczenia wiem, że ukochanie podróży to jedno, a geografia to drugie. To może książka?

logo3

Od dziecka kocham podróżować. Lubię jeździć, zwiedzać, patrzeć i dowiadywać się nowych rzeczy. Ale nigdy nie lubiłam geografii. Nudziła mnie. Dopiero w liceum powiązałam jedno z drugim: że geografia to podróże i na odwrót. Tylko nikt wcześniej nie pokazał mi, że jedno z drugim ma coś wspólnego. Naprawdę, najprostszych rzeczy się czasami nie dostrzega.

logo2

Wtedy, w szkole, przydałby mi się taki przewodnik po Polsce. Z ciekawostkami, miejscowościami i zabytkami zaznaczonymi na mapie. Kolorowy i piękny. Który aż zachęca do oglądania i czytania samodzielnie albo poproszenia mamy, żeby przeczytała to, czego samemu się nie potrafi. Z ilustracjami, które przyciągają wzrok, są ładne i co kilka stron rozśmieszają. Do tego opisy miast i najważniejszych zabytków, ograne ciekawostkami, żeby zainteresować dziecko tym, co faktycznie jest dla nich interesujące.

logo

Przewodnik jest podzielony na siedem głównych regionów Polski: Pomorze, Warmię i Mazury, Podlasie, Mazowsze, Wielkopolskę, Małopolskę i Śląsk. Każdy region ma swój osobny kolor, który ułatwia nawigację po całej książce. Przy każdym mieście i regionie wypisane są lokalne atrakcje, muzea i miejsca, które warto zobaczyć wraz z godzinami otwarcia, stronami internetowymi i cenami biletów, jeśli trzeba cos płacić za wstęp.

Praktycznie i kompleksowo. Bardzo na plus!

IMG_20140804_153423ANDRZEJ PAULUKIEWICZ – POLSKA KROPKA PE EL. PRZEWODNIK PO POLSCE DLA DZIECI

ILUSTRACJE: DOMINIK CYMER I RAFAŁ SZCZEPANIAK

Dwie siostry

wydanie II, zaktualizowane

Warszawa 2011

s. 244

format 12,5 x 26,5 cm, miękka oprawa

dla dzieci od 6 lat

ocena: 6/10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *