Gdzie zjeść w Krakowie – Hilton Garden Inn Kraków Airport

Wychodzisz z lotniska. Po 3-godzinnym locie, powiedzmy. Wytyrany zmianami ciśnienia, klimą na pokładzie samolotu, papierowym jedzeniem. Pierwsza myśl: jeść. Druga myśl: spać. Trzecia: blisko, szybko, już.

Bo: nie masz ochoty tułać się z walizką do centrum Krakowa, nie chce ci się czekać na autobus. Podrzędny motel też jednak nie jest szczytem twoich marzeń. A co powiesz na hotel, którego tak brakowało w pobliżu Balic, w dodatku elegancko, lux torpeda, z dobrym jedzeniem i przystępnymi cenami? Co powiesz na Hilton Garden Inn Kraków Airport?

No zaraaz, zaraz. Przystępne ceny, Hilton i szybki lunch? Odruchowo: nie nie, gdzieś jest haczyk. Prawdziwie: nie, nie ma haczyka. Sprawdziłam.

F-0bF-X6bnqeWva1yd8RvGUEza5--sQVJDaYbjgw3Qc

Dostałam zaproszenie na kolację z menu degustacyjnym. Wiadomo, jak przy takich okazjach wszystko jest wymuskane, najlepsze i najbardziej bułkę przez bibułkę. Dlatego kątem oka filowałam na sąsiednie stoliki, gdzie serwowano lunch. Chłodnik + burger z frytkami – poracja taka, że ja miałabym z tego dwa obiady. 20-kilka złotych. Mhm. Tak tu jest: hotelowa kuchnia codziennie proponuje inny zestaw lunchowy, zawsze w tej samej cenie. Można zjeść przy okazji pobytu w hotelu, ale mozna też przyjść z ulicy, tak o, po prostu.

Hotel powstał w zeszłym roku i od początku uwzględniono w nim specyfikę położenia: rzut beretem od lotniska, pasa startowego, głośno, ulica. A jednak! można. System wyciszenia okien, miękkie materiały, miłe dodatki – przytulnie, fajnie, normalnie. I jakie jedzenie!

Co było w menu?

Zakąski

Kiełbasa swojska, śliwka wędzona, figa, orzech, miód, gruszka, wieprzowina chilli, trawa cytrynowa, bliny z kawiorem i śmietaną

XXZJu81jIEC6hW_bhBe_oPs3NVgaeqS7GRlHcPvMvDw

Starter 1

Pstrąg ojcowski, rzepa, burak czerwony i żółty, słonina wędzona, jabłko marynowane w cydrze, emulsja ze szparagów

Starter 2

Zapiekanka ziemniaczana (boczek, grzyby, rukiew wodna ,puree ziemniaczane, sfera z śmietany 18%) z dodatkiem bratków

Intermezzo

Sorbet marchewkowy z pudrem zrobionym z kawy

PtynryoCpdoL8m6z14saB_hiQ0z9IAiWpq5bd-_4N5I

Danie główne 1

Ravioli z kozim serem i szpinakiem w asyście poziomek, śmietany

UCmqE8AbtQKTSUs5kAt6AXa4lsNlyEIXCDjAlXiMYNg

Danie główne 2

Comber jagnięcy, bób, morela, rabarbar, korzeń pietruszki

Intermezzo

Lemoniada bazyliowo –cytrusowa

Deser

Czekolada gorzka, kawa, burak, pomarańcz, migdały

Sery

Basajo z granitą z białego wina

EwWlPZOBwWmMuhSeG3hL3jn-uPT3grdzFUyChMqZQqw

Kilka faktów o Szefie Kuchni:

Miłosz Kowalski – finalista światowej klasy konkursu Salone Culinare w Birmingham (brązowy medal), uczestnik prestiżowego programu Iron Chef UK, a obecnie Executive Chef Hilton Garden Inn Krakow Airport. Zaangażowany w działalność publicystyczno-edukacyjną jako wydawca i felietonista portalu Wszystko dla kucharzy. Swoje doświadczenie kulinarne zdobywał m.in. w Anglii w restauracjach mogących poszczycić się gwiazdka Michelin’a i AA Rosette. Realizuje się też jako sędzia degustacyjny oraz techniczny konkursu Trendy Chef 2012/2013/2014 i Dorszowych Żniw. Był współtwórcą kolacji na Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk 2013. Jest współautorem książki „Anglia kucharska rzeczywistość”. Miłosz nie zapomina również o swoich początkach, jako absolwent Szkoły Gastronomicznej im. Odona Bujwida w Krakowie, jest tam częstym gościem, szkoląc młodzież oraz wpływając na kształt programu nauczania.

hilton

Podczas kolacji kuchnia pracowała w składzie – ogromne ukłony:

  • Miłosz Kowalski Executive Chef
  • Roman Pawlik Executive Sous Chef
  • Hubert Tabak Junior Sous Chef
  • Radosław Pituch Chef de Partie
  • Oskar Chruszczyk Chef de Partie
  • Adam Lach Commis Chef
  • Michał Wilkoński Commis Chef
  • Łuksza Pęcarski Commis Chef
  • Mateusz Weneczuk Commis Chef

Hilton Garden Inn Kraków Airport

Kapitana Mieczyslawa Medweckiego 3, Balice, 32-083, Kraków
strona internetowa
facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *