Lody cytrynowe

Wszyscy się ich boją, chociaż nigdy nie robili. Bo trudne, bo czasochłonne, bo nie dam rady. Bzdura. Ich przygotowanie zajmuje góra pół godziny. Potem przez kilka godzin robią się same. A ty masz pyszne domowe lody: bez maszynek, bez mieszania co godzinę i bez biegania do sklepu. Takie, jak lubisz. 

Na potrzeby czerwcowej Gagi miałam kilka podejść do lodowego tematu. Postawiłam na proste, bez zbędnej filozofii, z dobrymi składnikami. Najbardziej puszyste w konsystencji ze wszystkich moich prób. Lekkie, delikatne i orzeźwiające. Cytrynę można zastąpić innymi dodatkami, dodając wtedy też mniej cukru.

LODY CYTRYNOWE
bez maszyny i bez mieszania

Składniki na 4 porcje

 • 250 g cukru pudru
 • sok wyciśnięty z 1 cytryny
 • skórka otarta z połowy cytryny
 • 300 ml śmietanki kremówki 30 lub 36%
 • szczypta soli

Wymieszaj ze sobą cukier puder, skórkę oraz sok z cytryny. W drugiej misce ubij na sztywno kremówkę ze szczyptą soli (śmietana musi być dobrze schłodzona, a miska czysta, sucha i nietłusta). Połowę kremówki delikatnie – szpatułką lub szeroką łyżką – wymieszaj do masy cytrynowo-cukrowej. Po połączeniu ostrożnie przełóż drugą cześć śmietany i zmieszaj ją do gotowej masy. Przełóż całość do szczelnie zamykanego pojemnika i schładzaj przez kilka godzin.

Smacznego!

Cały artykuł n/t domowych lodów ukaże się w czerwcowym numerze magazynu dla rodziców Gaga.

Comments

  1. Post
   Author
  1. Post
   Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *