Jej wysokość Królowa Lemoniada

Zrobienie domowej lemoniady wcale nie jest trudne. Podstawowe składniki są trzy: woda, cukier i cytryna. Do tego można dodać liście świeżej mięty lub bazylii, kostki lodu, a w wersji na wieczór odrobinę (albo więcej niż odrobinę) alkoholu.

Lemoniada zawsze kojarzyła mi się z amerykańskimi przedmieściami, gdzie dzieciaki, próbując dorobić sobie w wakacje, stawiały budkę z lemoniadą i sprzedawały ją po 25 centów od kubka. Szalenie mi się to podobało. Takie marzenie z amerykańskiego filmu. Do podziwiania, ale raczej nie do spełnienia.

Ale że życie lubi płatać figle i często ma w nosie moje plany dotyczące marzeń, trzy tygodnie temu dostałam swoją budkę z lemoniadą. Stałam po drugiej stronie, wyciskając cytryny, dosypując cukru, dolewając wody i sprzedając gotowy napój na kubeczki. Przede mną ustawiała się kolejka, a ludzie wrzucali drobne do puszki.

„Cudowne lata” w praktyce.

Lemoniada – przepis podstawowy

Składniki na 1 karafkę (1 l):

  • sok wyciśnięty z jednej cytryny
  • 7 łyżek cukru
  • wody do pełna

Przygotowanie:

Wszystko ze sobą zmieszaj. Na końcu dodaj lód. Jeśli nie chcesz mieć fafrocli w lemoniadzie, wyciskaj cytrynę przez sitko.

Smacznego!

Przepis na letnią lemoniadę cytrynową lemoniada sekretka receptura book me a cookie orzeźwienie wakacje blog kulinarny przepisy (2) (Kopiowanie)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *